پیش بینی بازار؛ تحلیل وضعیت ، شناسایی فرصت های بازار

مرور بازار امروز ، پیش بینی بازار 15 مهر

مروری بر بازار امروز

در پایان معاملات امروز، شاخص کل تحت تاثیر معاملات مثبت نمادهای آپ ، همراه و خودرو با رشد 74.5 (0.09 % + ) واحدی در ارتفاع 85429.5 ایستاد.

نمای کلی بازار 12 مهر - بورسیران

نمای کلی بازار 12 مهر – بورسیران

در پایان معاملات تالار های بورس اوراق بهادار تهران سه شنبه مورخ 11 مهر ماه 96 در 68 هزار دفعه، تعداد 554 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 1 هزارو 456 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل 341 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.
شاخص بازار اول با 113 واحد کاهش به رقم 59094 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با 343 واحد کاهش رقم  189862واحد را تجربه کرد.

 بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را گروه پتروشیمی س. ایرانیان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران، داده گستر عصر نوین، سایپا، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه گذاری خوارزمی به نام خود ثبت کردند.

همچنین بیشترین حجم معاملات را داده گستر عصر نوین، سرمایه گذاری خوارزمی(وخارزم2)، سایپا، گل گهر(کگل2)، فولاد مبارکه اصفهان، زامیاد، مخابرات ایران، سرمایه گذاری خوارزمی، گروه پتروشیمی س. ایرانیان و پارس خودرو به خود اختصاص دادند.

خلاصه معاملات بازار (بورس – فرابورس)

خلاصه معاملات 12 مهر- بورسیران

خلاصه معاملات 12 مهر- بورسیران

روند و تغییرات شاخص کل

در پایان معاملات امروز، شاخص کل تحت تاثیر معاملات مثبت نمادهای آپ ، همراه و خودرو با رشد 74.5 (0.09 % + ) واحدی در ارتفاع 85429.5 ایستاد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل 15 مهر - بورسیران

تحلیل تکنیکال شاخص کل 15 مهر – بورسیران

نمودار تحلیل تکنیکال شاخص کل در بازه روزانه را مشاهده می نمائید. شاخص علارغم اصلاح دو روزه هفته گذشته،در روندی مثبت در حال رشد به سمت هدف مهم خود در 86465.6 (فیبو 200% ) است که در واقع  پایان موج 3 الیوتی است. جهت تحلیل کامل به   تحلیل تکنیکال شاخص کل 15 مهر   مراجعه نمائید

تغییرات و بازده شاخص صنایع

بازده شاخص های صنایع - بورسیران

بازده شاخص های صنایع – بورسیران

شاخص های صنایع برتر فردا

بیشترین بازه صنایع - بورسیران

بیشترین بازه صنایع – بورسیران

پیش بینی بازار فردا 

در آخرین روز هفته گذشته اکثر نمادها با کاهش فشار فروش مواجه بودند و متعادل به کار خود پایان دادند، رخدادی که با توجه به افت قیمتی روزهای اخیر امری منطقی بود و پیش بینی می شود با نزدیک شدن به گزارشات دوره ای، با منطق بیشتری دنبال گردد. به نظر می رسد نمادهای تازه وارد به لیدری گروه آی تی، همچنان درکانون توجه فعالین بازار قرار داشته باشند و اکثرا این هفته نیز مثبت سپری گردند.
نماد تازه وارد ریشمک در حالی روز چهارشنبه با ادامه صف خرید پرحجم به کار خود پایان داد که در شروع اولین روز این هفته، با بازارگرداني و محدوديت دامنه نوسان قيمت 10 درصدی، به سوی دادوستدهای روان تری حرکت خواهد کرد.
انتظار می رود مهمان تازه وارد گروه لیزینگی با نماد ولشرق، فردا با استقبال خریداران مواجه گردد و درپی آن گروه کم ریسک لیزینگی با اقبال بیشتری در این هفته مواجه باشند.
با ادامه رشد فلزات پایه، بخصوص فلزات روی و مس در بازارهای بین المللی، انتظار می رود گروه های فلزی و معدنی، بخصوص گروه روی و نمادهای مسی همچنان جز گروه های پیشرو، پرتقاضا بوده و همراه با دادوستدهای مثبت این هفته را آغاز نمایند.

    جهت اطلاع از روند،وضعيت،اخبار و رويدادهاي بازار مطالب زير را مطالعه فرمائيد.

 پیش بینی بازار 16 مهر    تحلیل تکنیکال شاخص کل 15 مهر    تحلیل هفتگی بازار منتهی به 12 مهر   

  تحلیل تکنیکال شاخص خودرو 15 مهر        پیش بینی بازار 12 مهر 

 

 محمود شکرانه

واحد پیش بینی بازار – بورسيران

[/ihc-hide-content]

     با عضويت در خبرنامه و کانال بورسيران در تلگرام،از مطالب سايت بطور آني با خبر شويد !