خدمات سبد بانی،خدمات جدید و انحصاری بورسیران

 در بخش  خدمات بورسیران بطور کلی و در صفحه خدمات سفارشي بطور مشخص تر درخصوص خدمات سبد بانی بورسیران صحبت شد. شما در این صفحه بطور کامل در مورد خدمات سبد بانی ،نوع خدمات،کارکرد سبدبانی و اهمیت سبد بانی آشنا می شوید.

حتما جمله طلایی و معروف اقتصادی را شنیده اید : همه تخم مرغها را در یک سبد نچین ! شاید این پند  و توصیه حکیمانه ، کلیدی ترین و استراتژیک ترین جمله در اقتصاد و سرمایه گذاری ( و تمام امور زندگی ) باشد که گفته و شنیده می شود ! و در هر نوع سرمایه گذاری( بویژه در بازار سرمایه و خصوصا در  بازار سهام ) صدق می کند.  هیچکس به اندازه موسفیدهای بازار،ارزش و کارایی این عبارت طلا یی و نجات بخش را نمی داند ! اگراز حقیر می پرسید،این عبارت را با آب طلا بنویسید و در بهترین جای قلب و ذهنتان،قاب کنید !

سالهای نه چندان دور صرف نظر از بحث ها علمی و آکادمیک،در تمام منابع علمی و بازار،تحلیل بازار بورس به دو روش تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال انجام می شد. از طرفی بسیاری از تریدرهای حرفه ایی و به نام با وجود تسلط به دو روش تحلیل فوق و با وجود تجارب کافی،در خیلی از مواقع، بویژه در بازه های میان مدت و بلند مدت بازار بشدت متضرر می شدند ! به نحوی که نوعی سردرگمی در میان بخشی از این تریدرهای صاحب نام و سرمایه دار دیده می شد !

اما امروزه پژوهشگران و متخصصان اقتصاد،دانش مالی و آمار،روش سومی را که در واقع تکمیل کننده دو روش فوق می باشد را به آن اضافه کردند که با گذشت زمان و با توجه به افزایش ریسک های سیستماتیک و غیر سیستماتیک،اهمیت و ارزش و کارکرد آن به اثبات رسیده است.  روش تئوری مدرن پرتفولیو (MPT) که ابتدا توسط هری مارکویتز بصورت عملی بیان شد. این روش بر اساس یک سری مفروضات اساسی که مهمترین آنها عبارتند از : بازار کارا است و انتشار اطلاعات بصورت یکپارچه و در اختیار همکان است و شفافیت اطلاعات در معاملات حاکم است ،ایجاد شده است.

 چرا تشکیل سبد سهام برای فعالان بازار سرمایه حیاتی است !

مبنای روش تئوری مدرن پرتفولیو (MPT)  بر پایه این استدلال استوار است که احتمال خطر از دست دادن یک نوع سرمایه گذاری و  یا سود یک نوع سهام در بازار بسیار بیشتر از مجموعه یا ترکیب سهام است. لذا قاعدتاً سرمایه گذار حرفه ای نباید تمامی سرمایه خود را دریک قلم دارایی (سهم) سرمایه گذاری کند ( و منطق اقتصادی نیز این را تایید می کند.). بلکه بایستی آن را در مجموعه از سهام یا دارائیها سرمایه گذاری کند که به پرتفوی معروف است .پرتفوی یا سبد سهام متشکل از سهام متعدد شرکتهایی است که در شرایط عادی احتمال کاهش بازده همه دارائیها تا حدودی به صفر نزدیک است و ریسک غیر سیستماتیک یا تنوع پذیر به حداقل ممکن تقلیل می یابد . به همین جهت ترکیب پرتفوی باید به گونه ای باشد که نوسانات مشابهی نداشته باشند یعنی زمانیکه بازده یکی کاهش پیدا می کند بازده دیگری افزایش یابد و بر عکس . نکته بسیار مهم در انتخاب این سبد اینکه،معدل این افزایش و کاهش بازده سهام مثبت باشد.
با توجه به این اصل بسیار مهم ( روش تئوری مدرن پرتفولیو MPT )،وبسایت بورسیران،به منظور ارائه خدماتی ارزشمند و پشتیبانی از سرمایه شما، اعم از حفظ سرمایه، سودآوری سرمایه و بهینه سازی سرمایه کاربران گرامی، خدمات سبد بانی را طراحی و ارائه می نماید. از سر تواضع و صرفا جهت اطلاع عرض می شود،این خدمات برای اولین بار است که در بازار بورس کشور ارائه می گردد و نمونه این نوع خدمات حداقل و به زعم حقیر تا این لحظه دیده و یا شنیده نشده است و در هیچ یک از کارگزاریها و شرکتهای مرتبط با حوزه بازار سرمایه – بورس وجود ندارد.

نتیجه گیری :

در تجزیه و تحلیل قیمتهای سهام و گزینش تصمیمات سرمایه گذاری هر سه روش فوق الذکر کاربرد زیادی دارند لیکن ترکیبی از هر سه متد قدرت تشخیص و رویه های انتخاب بهتری را به سرمایه گذارعرضه می دارد . بطوریکه روش بنیادین از دید کلی وضعیت کنونی بازار و دور نمای آتی را شناسایی می کند . روش تکنیکال با بررسی دقیق قیمتها می خواهد اشتباهات گذشته تصمیم گیری را تکرار نکند و از لغزش ها دوری جوید و پیش بینی خود را بر منطق دقیق و عاری از هرگونه احساسات فردی استوار نماید . در حالیکه روش MPT نیز که اساس و پایه تحلیل های موجود بازار سرمایه است درصدد این است که از ریسک های غیرسیستماتیک اجتناب نموده و یا کاهش داده و به کسب بازده معقول ( نسبت به ریسک آن ) بیاندیشد. اما تجربه نشان داده است که ترکیب روشهای فوق ابزاری به مراتب بهتر جهت تحلیل قیمت و بازده سهام است مخصوصاً در بازارهای سهامی که سرمایه گذاران آن زیاد حرفه ای بنظر نمی رسند .

خدمات سبد بانی چیست ؟

فرض کنید شما یک سبد سهام با 10 سهم از 7 صنعت ! دارید که با دید میان مدت 6 ماهه (و یا کوتاه مدت 3 ماهه – بسته به میزان سرمایه و استراتژی شما ! ) تشکیل داده اید  (و یا قصد تشکیل آنرا دارید.). پس از انتخاب سبد سهام و خرید سهام،چه کار می کنید ؟
سبد سهام خود را رها می کنید،و مثلا سه ماه دیگر و یا 6 ماه دیگر بسراغشان می آئید تا ببینید چه خبر است !؟ یا اینکه مثلا هفته ایی یکبار سری می زنید و ببینید بازار و سبد شما در چه حالی است ؟ و یا اینکه هر روز برای سبد خود وقت می گذارید و با بالا و پائین رفتن قیمت  و نوسانات روزانه ،روزی ده با می میرید و زنده می شوید !؟ یک روز شاد و سرحال ! و یک روز دلمرده و پشیمان ! 
شما برای کسب پول و جمع کردن سرمایه خود،سالها با زحمت و مشقت کار کرده اید و برای هر ریال آن خون دل خورده اید،شرایط بسیار سختی را تحمل کرده اید،آیا حالا می توانید نسبت به ثمره سالها رنج و مشقت و تلاش خود بی تفاوت باشید !؟ همانطور که برای جمع آوری سرمایه وقت و انرژی گذاشته اید،برای حفظ،سرمایه گذاری،توسعه و بهروری سرمایه گذاری خود نیز  علاوه براختصاص وقت و انرژی کافی نیاز به تخصص در چندین رشته علمی ( اقتصاد،مالی،حسابداری،آمار،تحلیل بنیادی و تکنیکال،روانشناسی بازار ،مدیریت و … ) و مهارتهای استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط و نرم افزارهای تحلیلی خواهید داشت که بطور معمول و عملا یک فرد نمی تواند همه این شرایط را یکجا و در حد تخصص داشته باشد. آیا شما شخصا همچین فردی را می شناسید !؟
واقعیت اینست که این مدل معاملات سهام نه علمی است و نه عقلانی و نه درست ! و نه امکانپذیر ! و قطعا چنین معامله گرانی معمولا با خستگی،ناتوانی،سردرگمی و با زیان  و پشیمانی کشنده،بازار را ترک خواهند کرد.( آیا می دانید بالای 90 % تریدرها زیان می کنند ! ) از طرفی اگر معاملات بورس،شغل اصلی شما نباشد،قطعا نمی توانید همیشه و پیوسته در  
در هر موقعیت و مکانی پای سرمایه گذاری خود باشید. در دنیای فعلی بویژه منطقه ایی که هستیم (خاورمیانه)هر لحظه ممکن است از نظر سیاسی،اقتصادی و یا اجتماعی( داخل کشور،منطقه و جامعه جهانی ) و یا داخل شرکت و یا صنعت مورد نظر اتفاق و رویدادی مهم و اثرگذاری پیش آید ( افزایش قیمت طلا،نفت،فلزات در بازهای جهانی،خبر آغاز جنگ علیه ایران،قبول قطعنامه 598،فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی،قطعنامه ها و تحریمهای هسته ایی و …) که لازم باشد بفوریت مطلع،برسی و تحلیل،تصمیمگیری و اقدام لازم (خرید،فروش،تعویض و . . . ) را انجام دهید،در غیر اینصورت دچار زیان وحشتناک و یا از دست دادن فرصتهای جذاب بازار میشوید و تا مدتها در حسرت بی اطلاعی و یا عدم اقدامات بموقع ولازم،خود را سرزنش می نمائید.

 

 ابتدا تحلیل سبد پرتفوی

پس از خرید خدمات سبد بانی،اولین کار تحلیل سبد پورتفوی شما  (در صورت وجود ) و یا تشکیل سبد پورتفوی با توجه به میزان سرمایه،درجه ریسک پذیری و استراتژی سرمایه گذاری و معاملاتی و . . .  انجام می شود. مراحل  فرآیند تحلیل سبد پورتفوی،به شرح زیر است:

1- تعیین بازده مورد انتظار سبد سهام و تک تک سهام

2- ارزیابی وضعیت سهام مختلف و انتخاب آنها

3- بهینه نمودن ترکیب سهام ( پرتفوی )

4- ارزیابی پرتفوی و بازنگری در مجموعه سهام

تحلیل پرتفوی ، کاربرد زیادی در آنالیز ریسک و بازده سرمایه و نیز تجزیه و تحلیل بازار دارد و بدون آن عملا هیچ اقدامی سودمند برای بازده سبد پورتفوی امکانپذیر نخواهد شد.

خدمات سبد بانی چه کاری برای شما انجام می دهد !

پس از خرید خدمات سبد بانی، یک گروه متخصص و مجرب از کارشناسان رشته های مختلف و مرتبط،تمام موارد ذکر شده در بالا را تحت مدیریت مسئول سبد بانی برای سبد سهام شما انجام می دهند و کلیه اخبار ،اطلاعات،تحلیلها،هشدارها و توصیه های لازم را قبل از روز معاملاتی و در موارد خاص در حین معاملات از طریق ایمیل،تلگرام،سیستم پیامک و یا تماس تلفنی (طبق توافق و هماهنگی) بفوریت دریافت خواهید داشت. بصورت مشخص شما در خدمات سبد بانی،خدمات زیر را بطور روزانه،هفتگی،ماهانه،فصلی و سالانه ( با توجه به رویدادهای بازار،محتوا و ضرورت سبد شما ) دریافت خواهید داشت :

محتوای خدمات سبد بانی و زمان انتشار

  •  اخبار و شایعات مهم و تاثیر گذار مرتبط با شرکت،سهم و بازار  – بمحض انتشار
  •  اخبار و اطلاعیه کدال ،تحلیل کدال و صورتهای مالی  به زبان ساده –  پس از انتشار
  • تحلیل بنیادی شاخص کل  و پیش بینی بازار  – هفتگی + شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال شاخص کل و پیش بینی روند و اهداف شاخص کل- شنبه و سه شنبه هر هفته  +شرایط خاص
  •  تحلیل بنیادی صنعت و پیش بینی آینده صنعت – ماهانه + شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال صنعت و پیش بینی هفتگی +شرایط خاص
  • تحلیل بنیادی سهم و پیش بینی وضعیت مالی شرکت – هر سه ماه +شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال سهم و پیش بینی روند،اهداف و سهم در هفته آینده  –  هفتگی +  شرایط خاص
  •  سیگنال سهم/حق تقدم – تعیین قیمت خرید و حد ضرر – هفته ای 2 سیگنال

 با عضويت در خبرنامه و کانال بورسيران در تلگرام،از مطالب سايت بطور آني با خبر شويد !