خدمات سبد بانی،خدمات جدید و انحصاری بورسیران

 شما در این صفحه بطور کامل در مورد خدمات سبد بانی ،نوع خدمات،کارکرد سبدبانی و اهمیت سبد بانی آشنا می شوید.

حتما جمله طلایی و معروف اقتصادی را شنیده اید : همه تخم مرغها را در یک سبد نچین ! شاید این پند  و توصیه حکیمانه ، کلیدی ترین و استراتژیک ترین جمله در اقتصاد و سرمایه گذاری ( و در تمام امور زندگی ) باشد که گفته و شنیده می شود ! این جمله و پند استراتژیک ! در هر نوع سرمایه گذاری بویژه در بازار سرمایه و خصوصا در  بازار سهام،صدق می کند.  هیچکس به اندازه ریش سفیدان بازار،ارزش و کارایی این عبارت طلا یی و نجات بخش را نمی داند ! اگراز حقیر می پرسید،این عبارت را با آب طلا بنویسید و در بهترین جای قلب و ذهنتان،قاب کنید !

 چرا تشکیل سبد سهام برای فعالان بازار سرمایه حیاتی است !

هر سرمایه گذار،در هرنوع بازار،باید سه هدف یسیار اساسی و استراتژیک را در تمام مدت فعالیت اقتصادی خود رعایت نماید:
1- حفظ سرمایه  
2-کسب سود
3-مدیریت و بهینه سازی سرمایه
پرتفوی یا سبد سهام متشکل از سهام برگزیده و متعدد شرکتهایی است که در شرایط عادی،احتمال کاهش بازده همه دارائیها در یک زمان مشخص،تا حدودی به صفر نزدیک است و ریسک غیر سیستماتیک با تنوع پذیری سبد سهام،به حداقل ممکن تقلیل می یابد .(هدف اول ) به همین جهت ترکیب پرتفوی باید به گونه ای باشد که نوسانات مشابهی نداشته باشند یعنی زمانیکه بازده یکی کاهش پیدا می کند بازده دیگری افزایش یابد و بر عکس . نکته بسیار مهم در انتخاب این سبد اینست که معدل این افزایش و کاهش بازده سهام مثبت باشد.(هدف دوم ) و در آخر با توجه به چشم انداز اقتصادی و سیاسی کشور و برسی و تحلیل مستمر بازار،صنایع و شرکتهای بورسی، مجموع سرمایه و سبد سهام را مدیریت،بهینه سازی (جایگزینی سهام زیانده با سهام سود ده،تغییر در تعداد،شناسای سودها،خرید سهام حمایتی و ارزنده و  . . . ) می نماید ( هدف سوم )
وقتی سرمایه ما تبدیل به تعدادی سهام شد ( سبد سهام یا پورتفوی )،با خدمات سبد بانی،کلیه نیازهای اطلاعاتی،تحلیلی
با توجه به توضیحات و سه هدف مهم فوق( حفظ سرمایه، سودآوری سرمایه و مدیریت و بهینه سازی سرمایه ) کاربران گرامی، وبسایت بورسیران،به منظور ارائه خدماتی ارزشمند و پشتیبانی از سرمایه شما، خدمات سبد بانی را طراحی و ارائه نموده است. از سر تواضع و صرفا جهت اطلاع عرض می شود،این خدمات برای اولین بار توسط حقیر در بازار بورس کشور ارائه می گردد و نمونه این نوع خدمات حداقل و به زعم بنده تا این لحظه دیده و یا شنیده نشده است و در هیچ یک از کارگزاریها و شرکتهای مرتبط با حوزه بازار سرمایه – بورس وجود ندارد.

پشت پرده خدمات سبد بانی 

در خدمات سبد بانی،برای هر مشتری با توجه به میزان سرمایه و تعداد سبد سهام مشتری،یک سبد بان انتخاب می شود و تمام امور مرتبط به سبد سهام شما را بطور اختصاصی تحت رصد و نظر قرار می دهد. سبد بان بطور روزانه در طول بازار،معاملات و نوسانات سهام را تحت نظر قرار می دهد. پس از بازار پس از مشورتهای اقتصادی،مالی و تکنیکال و . . . با جمعبندی،نظرات کارشناسی ،پیشنهادات و توصیه های فنی و روانشناختی لازم را در مورد سهم یاسهام سبد مشتری ارائه می دهد. مشتری محق و مخیر به استفاده و یا عدم استفاده از نظرات و پیشنهادات و توصیه های سبد بان می باشد.
در تجزیه و تحلیل قیمتهای سهام و گزینش تصمیمات سرمایه گذاری از سه روش تحلیل بنیادی،تحلیل تکنیکال و تئوری پورتفوی (MPT ) استفاده می شود،لیکن ترکیبی از هر سه روش،قدرت تشخیص و رویه های انتخاب بهتری را به سرمایه گذارعرضه می دارد. بطوریکه روش بنیادین از دید کلی وضعیت کنونی بازار و دور نمای آتی را شناسایی می کند . روش تکنیکال با بررسی دقیق قیمتها می خواهد اشتباهات گذشته تصمیم گیری را تکرار نکند و از لغزش ها دوری جوید و پیش بینی خود را بر منطق دقیق و عاری از هرگونه احساسات فردی استوار نماید . در حالیکه روش MPT نیز که اساس و پایه تحلیل های موجود بازار سرمایه است درصدد این است که از ریسک های غیرسیستماتیک اجتناب نموده و با کاهش داده،به بازده معقول ( نسبت به ریسک آن ) می افزاید.  تجربه نشان داده است که ترکیب روشهای فوق،مناسبترین ابزار جهت تحلیل قیمت و بازده سهام می باشد. مخصوصاً در بازارهای سهامی که سرمایه گذاران آن زیاد حرفه ای بنظر نمی رسند .

خدمات سبد بانی چیست ؟

فرض کنید شما یک سبد سهام با 10 سهم از 7 صنعت ! دارید که با دید میان مدت 6 ماهه (و یا کوتاه مدت 3 ماهه – بسته به میزان سرمایه و استراتژی شما ! ) تشکیل داده اید  ( و یا قصد تشکیل آنرا دارید.). پس از انتخاب سبد سهام و خرید سهام،چه کار می کنید ؟
سبد سهام خود را رها می کنید،و مثلا سه ماه دیگر و یا 6 ماه دیگر بسراغشان می آئید تا ببینید چه خبر است !؟ یا اینکه مثلا هفته ایی یکبار سری می زنید و ببینید بازار و سبد شما در چه حالی است ؟ و یا اینکه هر روز برای سبد خود وقت می گذارید و با بالا و پائین رفتن قیمت  و نوسانات روزانه ،روزی ده با می میرید و زنده می شوید !؟ یک روز شاد و سرحال ! و یک روز دلمرده و پشیمان ! 
 همانطور که برای جمع آوری سرمایه وقت و انرژی گذاشته اید،برای حفظ،سرمایه گذاری،توسعه و بهروری سرمایه گذاری خود نیز  علاوه براختصاص وقت و انرژی کافی نیاز به تخصص در چندین رشته علمی ( اقتصاد،مالی،حسابداری،آمار،تحلیل بنیادی و تکنیکال،روانشناسی بازار ،مدیریت و … ) و مهارتهای استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط و نرم افزارهای تحلیلی خواهید داشت که بطور معمول و عملا یک فرد نمی تواند همه این شرایط را یکجا و در حد تخصص داشته باشد. آیا شما شخصا همچین فردی را می شناسید !؟
واقعیت اینست که این مدل معاملات سهام نه علمی است و نه عقلانی و نه درست ! و نه امکانپذیر ! و قطعا چنین معامله گرانی معمولا با خستگی،ناتوانی،سردرگمی و با زیان  و پشیمانی کشنده،بازار را ترک خواهند کرد.( آیا می دانید بالای 90 % تریدرها زیان می کنند ! ) از طرفی اگر معاملات بورس،شغل اصلی شما نباشد،قطعا نمی توانید همیشه و پیوسته در  
در هر موقعیت و مکانی پای سرمایه گذاری خود باشید. در دنیای فعلی بویژه منطقه ایی که هستیم (خاورمیانه)هر لحظه ممکن است از نظر سیاسی،اقتصادی و یا اجتماعی( داخل کشور،منطقه و جامعه جهانی ) و یا داخل شرکت و یا صنعت مورد نظر اتفاق و رویدادی مهم و اثرگذاری پیش آید ( افزایش قیمت طلا،نفت،فلزات در بازهای جهانی،خبر آغاز جنگ علیه ایران،قبول قطعنامه 598،فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی،قطعنامه ها و تحریمهای هسته ایی و …) که لازم باشد بفوریت مطلع،برسی و تحلیل،تصمیمگیری و اقدام لازم (خرید،فروش،تعویض و . . . ) را انجام دهید،در غیر اینصورت دچار زیان وحشتناک و یا از دست دادن فرصتهای جذاب بازار میشوید و تا مدتها در حسرت بی اطلاعی و یا عدم اقدامات بموقع ولازم،خود را سرزنش می نمائید.

 ابتدا تحلیل سبد پرتفوی

پس از خرید خدمات سبد بانی،اولین کار تحلیل سبد پورتفوی شما  (در صورت وجود ) و یا تشکیل سبد پورتفوی با توجه به میزان سرمایه،درجه ریسک پذیری و استراتژی سرمایه گذاری و معاملاتی و . . .  انجام می شود. مراحل  فرآیند تحلیل سبد پورتفوی،به شرح زیر است:

1- تعیین بازده مورد انتظار سبد سهام و تک تک سهام

2- ارزیابی وضعیت سهام مختلف و انتخاب آنها

3- بهینه نمودن ترکیب سهام ( پرتفوی )

4- ارزیابی پرتفوی و بازنگری در مجموعه سهام

تحلیل پرتفوی ، کاربرد زیادی در آنالیز ریسک و بازده سرمایه و نیز تجزیه و تحلیل بازار دارد و بدون آن عملا هیچ اقدامی سودمند برای بازده سبد پورتفوی امکانپذیر نخواهد شد.

خدمات سبد بانی چه کاری برای شما انجام می دهد !

پس از خرید خدمات سبد بانی، یک گروه متخصص و مجرب از کارشناسان رشته های مختلف و مرتبط،تمام موارد ذکر شده در بالا را تحت مدیریت مسئول سبد بانی برای سبد سهام شما انجام می دهند و کلیه اخبار ،اطلاعات،تحلیلها،هشدارها و توصیه های لازم را قبل از روز معاملاتی و در موارد خاص در حین معاملات از طریق ایمیل،تلگرام،سیستم پیامک و یا تماس تلفنی (طبق توافق و هماهنگی) بفوریت دریافت خواهید داشت. بصورت مشخص شما در خدمات سبد بانی،خدمات زیر را بطور روزانه،هفتگی،ماهانه،فصلی و سالانه ( با توجه به رویدادهای بازار،محتوا و ضرورت سبد شما ) دریافت خواهید داشت :

محتوای خدمات سبد بانی و زمان انتشار

  •  خلاصه اخبار و شایعات مهم و تاثیر گذار مرتبط با شرکت،سهم و بازار  – بمحض انتشار
  •  خلاصه اخبار و اطلاعیه کدال ،تحلیل کدال و صورتهای مالی  به زبان ساده –  پس از انتشار
  • خلاصه تحلیل بنیادی شاخص کل  و پیش بینی بازار  – هفتگی + شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال شاخص کل و پیش بینی روند و اهداف شاخص کل- شنبه و سه شنبه هر هفته  +شرایط خاص
  • خلاصه تحلیل بنیادی صنعت و پیش بینی آینده صنعت – ماهانه + شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال صنعت و پیش بینی هفتگی +شرایط خاص
  • خلاصه تحلیل بنیادی سهم و پیش بینی وضعیت مالی شرکت – هر سه ماه +شرایط خاص
  • تحلیل تکنیکال سهم و پیش بینی روند،اهداف و سهم در هفته آینده  –  هفتگی +  شرایط خاص
  •  سیگنال سهم/حق تقدم – تعیین قیمت خرید و حد ضرر – حداکثر هفته ای 2 سیگنال

در پایان در صورت تمایل به استفاده از این خدمات جدید ،لازم است عرض شود،جهت تشکیل و بهینه سازی سبد سهام نیاز به اطلاعاتی در خصوص  سهام و تعداد سهام،زمان خرید،میزان سرمایه نقدی و … می باشد که باید صادقانه ارائه گردد،تا سبد بان شما بتواند سبد شما را بدرستی ارزیابی و تحلیل نماید و در جهت بهینه سازی آن اقدام نماید در غیر اینصورت متحمل زیان فرآوانی خواهید شد .

 
 جهت تهیه خدمات فوق و یا مشاوره با شماره 09123573940  از ساعت 10 صبح تا 10 شب تماس حاصل فرمائید.

 با عضويت در خبرنامه و کانال بورسيران در تلگرام،از مطالب سايت بطور آني با خبر شويد !