قوانین و مقررات سایت

سلب مسئولیت

وبسایت  بورسیران  بنا به رسالت خود در زمینه آگاهی بخشی ،آموزش و فرهنگ سازی در فعالیتهای بازار سرمایه و همچنین شفافیت معاملات و کمک به تصمیم گیری فعالان بازار سرمایه، بر اساس تحلیل های کارشناسی مبتنی بر اصول علمی و دانش روز  وبا استفاده از ابزار و مهارتهای مربوطه  و بر پایه داده های معاملاتی و مالی و اخبار و اطلاعات اقتصادی و سیاسی و …  از مجاری قانونی نظیر سازمان بورس اوراق بهادار ،سازمانها و  شرکتهای تابعه،  اخبار و اطلاعات و آمار وزارتخانه های مربوطه و موسسات قانونی فعالیت می کند.

در بازار سرمایه هیچ قطعیتی وجود ندارد ، چرا که  اطلاعات و اخبار و شرایط و پارامترهای بسیار متنوع و پیچیده و پویا  اقتصادی،سیاسی،روانشناختی . . . دائما در حال تغییر بوده و ما فقط نتایج آنرا تحت عنوان ” قیمت ” مشاهده  می کنیم حال آنکه به تعداد چهره می توان بر آن تحلیل و تفسیر ارائه نمود ،بازار سرمایه شاهد و مصداق زنده  نهیب ” رند شیراز ” است که می فرماید :       ” هر کسی از ظن خود شد یار من   !  ” 

بر این اساس هرگونه توصیه (پیشنهاد)به خرید، فروش و یا نگهداری سهام صرفا و  با توجه و اتکا به بخشی از واقعیتهای بازار  که در محدوده و اختیارفهم و درک ماست، به صورت تحلیل و پیش بینی محتمل و صرفا به عنوان مشورت و همفکری  غیر تعهد آور و به جهت کمک در تصمیم گیری  ارائه می گردد ،  زیرا معتقدیم آگاهی ، همفکری و مشورت ریسک معامله را کم می کند.

بورسیران به کلیه فعالان بازار سرمایه توصیه اکید دارد که  قبل از هرگونه اقدام به خرید یا فروش،نگهداری و یا تعویض سهم و . . .  ابتدا شرایط و وضعیت  محیط داخلی و خارجی کشور ، بازار و صنعت مورد نظر را بدقت مطالعه و رصد نموده و سپس ، وضعیت شرکت (مدیریت، مالی ،تولید ، محصولات ، فروش،برنامه ها و طرح های توسعه و زمان بهره برداری) ، شرایط کلی بازار و در انتها شرایط تکنیکال  و با رعایت موارد روانشناسی روانشناختی بازار و معامله گران را در نظر بگیرند و با تحلیل و منطق و با مسئولیت شخصی تصمیم به خرید یا فروش بگیرند.

از این رو رسما  اعلام  می گردد، بورسیران  هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیم ، اقدام  و نهایتا سود و زیان  شما در معاملات بورس ندارد. و توصیه اکید ،اخلاقی و  خیر خواهانه می نماید که ” هرگز بر اساس توصیه یک فرد و یا یک سایت در بازار سرمایه مبادرت به معامله ننمائید.

متن شرایط و مقررات ثبت نام

 • وبسایت بورسیران    bursiran.com در سایت “ستاد ساماندهی  پایگاهای اینترنتی ” وزارت فرهنگ ارشاداسلامی به آدرس www.samandehi.ir   ثبت و در حال طی مراحل تشریفات قانونی است  وکاملاً در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و رعایت کلیه قوانین در این سایت الزامی است. این قوانین دربرگیرنده فهرست مصادیق محتوای مجرمان مندرج در سایت www.internet.ir    میباشد .
 • وبسایت بورسیران تحت مالکیت و مدیریت بخش خصوصی است و هیچگونه وابستگی سیستماتیک به هیچ سازمان و یا نهاد حکومتی و دولتی ندارد،اگر چه در صورت نیاز و امکان  با رعایت موازین قانونی از منابع انسانی مجرب و متخصص در غالب همکاری بهره مند می گردد.
 • هزینه های سایت بورسیران عمدتا از محل فروش خدمات عمومی و اختصاصی مورد درخواست کاربران و سرمایه گزاران تامین می شود و از این جهت وبسایت بورسیران هیچگونه وابستگی و تعصبی نسبت به هیچ یک از شرکتهای بورسی و غیر بورسی ندارد.
 • وبسایت بورسیران متعهد است تمامی اصول و استانداردهای حرفه ای معرفی شده در بازارهای مالی را در حد بضاعت فکری و علمی و فنی در ارائه کلیه مطالب ( تحلیل ها و پیش بینی ها و پیشنهادها)خود رعایت نماید با این وجود این اصل مهم، تضمین کننده عدم وجود خطا ،جامعیت و قطعیت در مطالب و تحلیلهای سایت نمی باشد و  کلیه توصیه ها و پیشنهاد ها و تحلیلها تحت هر عنوان اظهار نظر شخصی غیر تعهد آوراست.
 • وبسایت بورسیران  و تیم کارشناسی و تحریریه ضمن پایبندی و تعهد به اصول اخلاقی در کسب حداکثر سود و حداقل زیان برای کلیه مشترکین خود، در برابر عواقب هرگونه تصمیم گیری  واقدامات کاربران عضو و سرمایه گذاران محترم بر اساس مطالب ،تحلیل ها ،پیش بینی ،همفکری هاو  پیشنهادات غیر تعهدآور این  سایت کاملا سلب مسئولیت می نماید .
 • هر نوع اظهار نظران همکاران و کاربران در هر غالب ،نظر شخصی آنهاست، درج آن در سایت به منزله تائید مدیریت سایت نیست و وبسایت بورسیران مسئولیتی در صحت و سقم آن‌ها ندارد. هر کاربر مسئول تصمیمگیری و اقدامات خود ( خرید،فروش،نگهداری،تعویض . . . ) خواهد بود.
 • عدم رعایت هر یک از قوانین، شرایط و ضوابط مرتبط قانونی وبسایت بورسیران با توجه به  نوع مورد بترتیب  سبب ، تذکر کتبی (ایمیل و پیامک)، یک هفته تعلیق ،یک ماه تعلیق و در نهایت ابطال عضویت  می گردد، معیار و نوع برخورد با تخلف موردی و با تشخیص بورسیران است و کاربر حق  هرگونه اعتراض و شکایت را از خود سلب می نماید .
 • شماره موبایل، ایمیل و نام کاربری و رمز ثبت شده‌ هنگام ثبت‌نام، شناسه شما برای نمایش در سایت است، لطفا  از کلمات متعارف و فاقد معانی و مفهوم زشت استفاده شود بنحوی که به دور از عرف جامعه .
 • استفاده از چند نام کاربری برای یک فرد، استفاده از نام و عکس کاربران دیگر و همچنین اشخاص صاحب نام مجاز نیست.
 • امکان ثبت نام با مشخصات یکسان فقط برای یکبار وجود دارد، در صورت غیرفعال شدن حساب در صورت عدم رعایت قوانین سایت و حتی به درخواست خود کاربر، امکان ثبت نام جدید با همان مشخصات تماس وجود ندارد.
 • وبسایت بورسیران هیچگونه فیلترینگی بر روی پست ها انجام نمی دهد( اگر چه قانونا و پیوسته حق آن را برای خود محفوظ می دارد )،تمامی پست های کاربران به صورت عمومی در سایت نمایش داده می شود . به کاربران عزیز اکیدا هشدار و توصیه می کنیم از ارائه هر گونه اطلاعات خصوصی، محرمانه و یا اطلاعاتی که به هر نحوی مایل به انتشار آنها در سایت نمی باشید ، جداً خودداری نمایید.
 • موارد خلاف موازین و قوانین و فرهنگ و عرف جمهوری اسلامی ایران ، افترا، توهین، تهمت،بحث های سیاسی و جناحی،  جهت دهی و یا جو سازی ،بکارگیری عبارات و کلمات رکیک و مغایر با عفت عمومی و اجتماعی و خارج از شان و عرف وموضوع فعالیت سایت بورسیران، مباحث  نامربوط و خارج از بحث‌های بازار سرمایه  تنها استسناء بند فوق (بند ۱۳ همین توافقنامه ) خواهد بود ،در صورت مشاهده بفوریت و بدون مماشات حساب کاربری حذف خواهد شد، از سایر کاربران نیز خواهشمند است در صورت مشاهده هر گونه تخلف از طریق ارسال ایمیل سایت info@bursiran.com  مدیریت سایت را مطلع فرمایند.
 • درصورت انصراف کاربر در هر زمان و هرمرحله و یا حذف و یا تعلیق از عضویت  کاربر به دلیل تخلف ویا عدول از مقررات هر یک از مواد  مصرح و یا استنباطی این توافق نامه،وجه عضویت پرداختی مستردد نخواهد شد،اما هرگونه اشتباه در محاسبات از هر طرف لازم  و  قابل برگشت می باشد.
 • رعایت و حقوق قانونی و مدنی و حرفه ای  (مادی-معنوی) مجموعه وبسایت  بورسیران  از سوی کلیه کاربران و سرمایه گزاران  محترم الزامی است هر گونه اعمال مجرمانه و یا قانونی در هر زمان و به هر شکل و به هر نحو عامدا و یا سهوا،از هر فرد و یا جمعی که سبب ضرر و زیان مادی و معنوی  به مجموعه بورسیران گردد،  عامل و یا عوامل مسئول و متعهد به جبران فوری و کامل خسارات احتمالی وارده می باشند. در هر حال حق پیگیری قانونی برای بورسیران  و هر یک از مجموعه بورسیران محفوظ خواهد بود.
 • در هنگام استفاده از منابع دیگران (شخص،کتاب،سایت،… )جهت رعایت و حفظ حقوق مؤلفین حتماً منبع آن را ذکر نمایید ، در صورت درخواست  و یا اعتراض مالک اثر، پست و یا فایل ارسالی حذف خواهد شد ، در هر صورت مسئولیت عدم رعایت حقوق مولفین و ناشرین به عهده کاربر خواهد بود.
 • این توافقنامه دربرگیرنده تمامی مقررات میان کاربران و وبسایت بورسیران می باشد. ثبت نام شما در سایت “بورسیران” به منزله قبول کلیه مقررات ،شرایط و ضوابط در این سایت می‌باشد.
 • وبسایت بورسیران حق بروزرسانی بندها را برای خود محفوظ می‌داند.شما مسئول و متعهد به مرور  و اطلاع می باشید.

 

                اینجانب کلیه موارد فوق را  می پذیرم با قبول  مقدمات فوق و کلیه موارد  ۱۷ گانه فوق کاربر سایت بورسیران می گردم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای وبسایت بورسیران محفوظ است. 1395